Unofficial Results

Mayor:
Brett Lashlee:959
Randy Shannon: 1090
Mark Ward: 2109
win


Circuit Court Clerk:
David Johnson: 1615
Sam Rainwaters: 2483
win

District 1 Commission:
Keith Arnold: 234 win
Henry Berry: 109
Marty Douglas: 234
win
Chris Hatley: 116
Angela Hollowell Hern: 191
Carlos Jones: 100
Ward A Plant: 190
Stephen Stokes: 292
win

District 2 Commission:
Deborah L Bain: 330 win
Dayna Jo McKelvy Ferguson:325
Kenneth Miller: 347
win
Rocky Presson: 359 win

District 3 Commission:
Bret Malcolm Burke: 336 win
Gary Furr: 366 win
Frank P Lashlee Jr: 204
win
Samuel L. Shaw: 138
Faye Waldrum: 180


School Board D1:
Jessica Bell: 209
Justin Thornton: 374
win


School Board D2:
Crystal "Cristy" Baldwin: 190
Mark Hargis: 322
win
Gina Ragan: 215

School Board D3:
Kimberly J Hartley: 251
Marko G Winters: 347
win

 
Trustee:
Beverly Beal: 2229 win
Tamela Allen-Hollowell: 555
Rebecca Lusk: 1291


Sheriff:
Kenny Christopher: 2835 win
Josh Hedge: 1260


District 4 Commission:
Alice T. Douglas: 286
Dwayne Fowler: 390
win
Sonny Hall: 378 win
Phil Melton: 348 win


District 5 Commission:
Rachelle Hill: 202
Jimmy Lee Kenniston: 336
win
Tony Litle: 145
Michael Nunnery: 408
win
Rosanne Kelley Ward: 391 win

District 6 Commission:
Bobby Burcham: 125
Darrel Hicks: 246
win
Terry Kiehn: 326 win
Jerry Price: 260 win
Dustin Tubbs: 211


School Board D4:
Shanna Lynn Kennon: 521 win

School Board D5:
Mike Holladay: 274
Brent Hedge: 415
win


School Board D6:
Rebecca J Burcham: 263
Robert D Thompson: 269
win




 
Unopposed Races:



General Sessions Judge

John W Whitworth: 3038

County Clerk

Wanda McLarty Malin: 3352

Register of Deeds

Sonya R Volz: 3268

Highway Superintendent

Barry Buck Carter: 3067

Circuit Court Judge D24 1

Brent Bradberry: 2673

Circuit Court Judge D24 2

Bruce Irwin Griffey: 2862

Chancellor D24

Vicki Hodge Hoover: 2788

District Attorney D24

Neil Thompson: 3005

Public Defender D24

Robert Tas Gardner: 2648


 

State Republican Primary:



Governor

Bill Lee: 2114

US House D7

Mark E Green: 1294

US House D8

Danny Ray Bridger Jr: 137

Gary Dean Clouse: 52

Bob Hendry: 138

David Kustoff: 339 win

TN House D74

Jay D Reedy: 1705

TN Exec Committeeman D24

Ryan Ellegood: 798

Jim Poe: 818 win

TN Exec Committeewoman D24

Tess Robbins: 1571




 

State Democratic Primary:

Governor

Carnita Faye Atwater: 117

Jason Brantley Martin: 247 win

JB Smiley Jr: 84

US House D7

Odessa Kelly: 212

US House D8

Tim McDonald: 84 win

Lynnette P Williams: 80

TN House D74

None

TN Exec Committeeman D24

None

TN Exec Committeewoman D24

None